Kurslarımız | Fi Sanat Akademi | Urla - İzmir

KURSLARIMIZSize uygun bir program seçin

assets/images/hero_books.png
bt_bb_section_top_section_coverage_image
bt_bb_section_bottom_section_coverage_image
yeppanel/yep/yep_brands/piano4-5faeb7851b19b.png

Piyano Kursu

Alanında uzman olan eğitmenlerimiz tarafından birebir olarak verilen Piyano kursumuz müziğe klasik bir enstrüman ile başlamak isteyenler için uygundur. Piyano, referans sesleri içeren bir enstrüman olduğu için kulak gelişimindeki yeri çok önemlidir. Farklı müzik tarzlarının çıkış noktası klasik müziğin matematiksel bir yapısı bulunur. Bu yapı çocukların zihinsel gelişimini destekler. Okul öncesi dönemde piyano dersi alan çocukların öncelikle matematik ve fen dallarında olmak üzere pek çok alanda diğerlerine göre daha başarılı oldukları çeşitli araştırmalar ile ortaya konulmuştur. Ne ile uğraşırsa uğraşsın, müzik ile iç içe olan bireyler karmaşık kavramları ayrıntılandırabilme, motor becerilerini kullanabilme, grup içinde kendini daha rahat ifade edebilme gibi konularda daha etkin rol oynar. Müzik ile erken yaşta tanışmanın önemi büyük olsa da Piyano kursumuz keyifli ve verimli bir hobi edinmek isteyen yetişkin öğrencilerimiz tarafından da sıklıkla tercih edilemektedir. Ne de olsa hiçbir şey için hiçbir zaman geç değildir! 

yeppanel/yep/yep_brands/gitar4-5faeb6ab177e1.png

Gitar Kursu

Popüler müziğin en çok kullanılan enstrümanlarından biri olan gitar, gittiği yere müziği taşımak isteyenler için oldukça uygun bir alternatiftir. 
Dikkat ve odaklanma gücünü artırmak, zihinsel gelişimi desteklemek, müzik repertuvarını geliştirmek, kişinin sosyalleşmesini sağlamak gibi faydaları vardır. 
Parmaktaki güç oranının ses çıkarmaya uygunluğu göz önüne alındığında gitar kursuna başlamak için ideal yaş 7 olarak kabul edilmektedir. 
7'den 70'e her yaş için M.E.B sertifikalı birebir gitar kursumuz mevcuttur.

yeppanel/yep/yep_brands/bateri4-5faeba812e113.png

Bateri Kursu

Müziğe başlamak konusunda genel kanı klasik bir enstrüman tercih edilmesinden yanadır. Ancak son zamanlarda bateri kursuna gösterilen ilgi bu düşüncenin değiştiğini ortaya koymaktadır. Günümüz şarkı ve gruplarının neredeyse hepsinde ritmik yapıyı oluşturan bateri, ritim kulağına sahip çocuklar için oldukça uygun bir enstrümandır. Beynin iki lobunu kullanmayı sağlama, kas gelişimini destekleme,  bağışıklık sistemini güçlendirme gibi faydaları bulunur. Hareketli çocuklar için 4 yaşından itibaren önerilen bateri kursu, stresten uzaklaşmak isteyen yetişkinler tarafından da tercih edilmektedir.

yeppanel/yep/yep_brands/keman_psd-5faebb3e5c948.png

Keman Kursu

Hem yatay hem de dikey hareketlerle çalınan keman, beynin farklı fonksiyonlarının çalışmasına olanak tanır. Perdesiz olmasından dolayı halk arasında zor çalınan bir çalgı olarak bilinse de doğru metot ve çalışma sayesinde başarı kaçınılmazdır. Fiziksel koşullar göz önüne alındığında başlangıç için en erken yaş 6 olarak kabul edilmektedir. Alanında uzman olan eğitmenlerimizle her yaş için birebir kurs imkanımız devam etmektedir.

yeppanel/yep/yep_brands/guzel_sanat4-5faebbac1d102.png

Güzel Sanatlar ve Konservatuvara Hazırlık Kursu

Yetenek sınavıyla öğrenci alan Güzel Sanatlar Lisesi, Güzel Sanatlar Fakültesi, Devlet Konservatuvarı gibi okulların ilgili bölümlerine hazırlık kurslarımız aktif olarak devam etmektedir. 
Geleceğin sanatçılarını ait oldukları yere hazırlarken temel hedefimiz yeteneklerini etkili kullanma konusunda  yol gösterici olmaktır. 
Sanat ve eğitim yaşamlarında, uzun ve zorlu olan yollarını aydınlatmak için alanında uzman kadromuz ve kişiye özel hazırlanan programlarımız ile öğrencilerimizin yanınızdayız. 
Her bireyin ilgi, yetenek ve öğrenme süreci farklıdır. 
M.E.B. güvencesi ve kişiye özel programımız ile hayallerinizi süsleyen okula daha yakınsınız!

yeppanel/yep/yep_brands/diger4-5faebda968127.png

Ve Diğer Kurslar...

Bu enstrümanlar size uymuyor mu? Diğer yetenek kurslarımız ile ilgili bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz!

bt_bb_section_top_section_coverage_image

Milli Eğitim Sertifikalı
Kurs Programları

Uzman Eğitmen
Kadrosu

Hobi Kursları
Ve Daha Fazlası

bt_bb_section_bottom_section_coverage_image